Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 20:25

Zdrowie kobiet i samoocena - świadomość raka 

Hej, wszystkie piękne kobiety,

Czy wiecie, że 3,71,302 z nas jest narażonych na ryzyko śmierci z powodu raka przed 75 rokiem życia? Zanim porozmawiamy o zdrowiu kobiet i samoocenie, omówmy kilka faktów...

  • Co 8 minut jedna kobieta umiera na raka szyjki macicy.
  • Na każde dwie kobiety, u których zdiagnozowano raka piersi, jedna umiera.
  • Istnieje ryzyko, że 9,42% kobiet zachoruje na raka przed ukończeniem 75 roku życia.

Tak więc mając na uwadze te fakty, porozmawiajmy o zdrowiu kobiet i samoocenie - świadomości raka. Czy wiesz, że bardzo ważne jest, aby zauważać każdą zmianę zachodzącą w Twoim ciele? Mała zmiana może pomóc w wykryciu czegoś poważnego, co może wydarzyć się w przyszłości. Zanim wykryjemy objawy jakiejkolwiek dolegliwości, na którą cierpimy, można ją wykryć wcześniej, prowadząc samokontrolę i zapobiegając jej.

Nasze ciało próbuje nam powiedzieć, kiedy coś jest nie tak, więc wygospodarujcie trochę czasu dla siebie i posłuchajcie swojego ciała. Zwróć uwagę podczas brania prysznica i skonsultuj się z lekarzem, nawet jeśli

  • zauważysz pieprzyk na piersi,
  • nową linię na paznokciu,
  • czy jakieś zgrubienie na powiece.

ponieważ mogą one mieć decydujące znaczenie w wykrywaniu nawet zagrażających życiu chorób.

Zdrowie kobiet i samoocena

1. Zwróć uwagę na swoją powiekę

Zwróć uwagę, czy dostajesz jakiekolwiek grudki, które mogą być białe lub woskowe na powiekach i które nie mogą być usunięte przez makijaż oczu lub nie dostajesz ulgi od jakichkolwiek kropli do oczu. To może być przyczyną wysokiego cholesterolu. Wysoki cholesterol może powodować grudki na powiece, więc skonsultować się z lekarzem i uzyskać cholesterol sprawdzone.

Cholesterol blokuje tętnice i zwiększa szanse na atak serca. Może on być obniżony poprzez regularne ćwiczenia, zdrowe odżywianie się i tym samym utratę wagi.

2. Zwróć uwagę na swoje paznokcie

Znamiona to nie tylko kryterium wykrywania raka skóry, Twoje paznokcie również mogą powiedzieć prawdę. Żółtawe, brązowe lub czarne paski na paznokciach mogą wskazywać na raka skóry. To może być czerniak, który jest rakiem skóry. Nie zapominaj, że wczesne wykrycie raka może pomóc w leczeniu i uratować Ci życie.

Jak tylko zauważysz te zmiany na swoich paznokciach, skonsultuj się z lekarzem, ewentualnie z Derma. Może się to zdarzyć z powodu jasnej skóry lub przedłużonej ekspozycji na słońce, głównie oparzenia słoneczne mogą być powodem tej choroby, więc nigdy nie zapomnij nosić dobrej ochrony przeciwsłonecznej przed wyjściem z domu.

3. Zwróć uwagę na swoją skórę

Jeśli widzisz tłustą skórę i występowanie pryszczy lub wzrost grubych włosów na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, plecach, kciukach lub palcach. Jeśli zauważysz nieregularne miesiączki, powodem może być nadprodukcja męskich hormonów płciowych. To znaczy, że może to być zespół policystycznych jajników. Nie bój się i nie wstydź się. Skonsultować się z lekarzem i uzyskać swój egzamin miednicy, badanie krwi lub USG dopochwowe do diagnozy. Chociaż nie ma obecnie twarde i szybkie lekarstwo na PCOS, ale zmiany stylu życia może pomóc dużo!

4. Zwróć uwagę na swoje pachy

Uważaj, jeśli jest łatka szorstkiej lub suchej skóry na twoich pachach, które mogą być spowodowane cukrzycą. Nadmiar insuliny może powodować, że komórki skóry mnożą się nienormalnie szybko i powodują gromadzenie się tkanki i melaniny pod pachami.

Jeśli masz nadwagę zbyt, że szanse na cukrzycę może być wysoki, więc dostać test wykonane natychmiast i skonsultować się z lekarzem.

5. Zauważ swój przepływ

Jeśli widzisz plamienia cały miesiąc, może to być spowodowane nieregularnym krwawieniem z pochwy można stresu. Objawy mogą być włókniaki macicy lub nawet raka szyjki macicy. Kobieta może doświadczyć krwawienia między okresami, po seksie, a nawet po menopauzie. Przede wszystkim skonsultuj się ze swoim ginekologiem, może on zlecić wykonanie testu na raka szyjki macicy. Nie bój się, możesz dostać się do doustnych środków antykoncepcyjnych, aby uregulować swój cykl menstruacyjny.

6. Zwróć uwagę na swoje ciało

Jeśli czujesz żadnych grudek wewnątrz skóry, gdziekolwiek w organizmie, które mogą być spowodowane cyst. Być może rozwinęły się cysty w organizmie, które wymagają operacji, aby je usunąć. Wcześniej, to jest wykryte, łatwiej się go pozbyć. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zauważysz stały guzek wewnątrz skóry.

Więc nie ignoruj żadnych zmian lub nowych ustaleń w organizmie, myśląc, że to nie jest ważne. To może być bardzo ważne, aby zapobiec nawet zagrażającym życiu chorobom. Bądź świadomy i pozostań zdrowy. Mam nadzieję, że ta informacja pomoże Wam dziewczyny