Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 20:05

Jak wybrać dentystę dla dziecka?Wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej i oczywiście staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby rosły silne i zdrowe. Ogromną rolę w rozwoju dziecka odgrywają zdrowe zęby. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego dentysty.

Jak wybrać dentystę dla dziecka?

Nowoczesna stomatologia dziecięca dba nie tylko o stan uzębienia dziecka. Zintegrowane podejście do leczenia pozwala w porę zauważyć problemy z dziąsłami i błoną śluzową jamy ustnej, co może wskazywać na inne choroby poza zębowe u dziecka. Profesjonalny stomatolog dziecięcy musi posiadać kompetencje w pokrewnych dziedzinach medycyny, aby skutecznie leczyć choroby zębów.

Najczęściej dziecko lęka się pierwszej wizyty stomatologa. Najczęściej lęki rodziców przenoszone są na dziecko. Dlatego, aby rodzice nie denerwowali się, a dziecko nie odczuwało nadmiernego stresu związanego z zabiegami, należy poważnie podejść do wyboru kliniki i dentysty. Ten powinien mieć przede wszystkim uprawnienia do świadczenia opieki ambulatoryjnej w zakresie stomatologii dziecięcej. W przypadku braku takiego pozwolenia poradnia nie ma prawa obsługiwać dzieci, nawet jeśli w personelu jest lekarz z uprawnieniami stomatologii dziecięcej.

Mile widziane są certyfikaty i wszelkiego rodzaju zaawansowane szkolenia. Dentysta dziecięcy to nie tylko lekarz, ale także swego rodzaju psycholog, który rozumie lęki dzieci i potrafi komunikować się z dziećmi w różnym wieku. Powinien umieć przekonać, dziecko, aby te zaczęło mu ufać i umożliwić wykonanie nie zawsze przyjemnych zabiegów stomatologicznych. Specjalista jak z CDC Stomatologia, musi mieć też do dyspozycji nowoczesny sprzęt.

Pierwsza wizyta u dentysty - oby bez stresu!

Na pierwszym spotkaniu stomatolog dziecięcy powinien nawiązać kontakt z dzieckiem: poznać je i oswoić je z gabinetem. Dobry dentysta jest w stanie tak poprowadzić proces leczenia, aby maluchowi spodobała się wizyta u stomatologa. W gabinecie dentysta powinien mieć do dyspozycji jasne wypełnienia, których kolor dziecko może wybrać, oraz żele znieczulające, zamiast zastrzyków. Po zastosowaniu takiego żelu dziecko nie odczuje bólu, przy procesie leczenia, który wykona dentysta. Kraków czy Warszawa, każdy dentysta dziecięcy powinien na koniec wręczyć dziecku prezent i zapytać, co mu się podobało i zaprosić ponownie na spotkanie.

Oprócz cierpliwości wymaganej od lekarza, koniecznej do nawiązania kontaktu z dzieckiem ważne jest, aby wszelkie czynności wykonać w krótkim czasie. W przeciwieństwie do dorosłych dzieci nie są w stanie zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Dlatego zadaniem profesjonalisty jest mieć czas na wyleczenie zęba w krótkim czasie, maksymalnie 20 minut.

Dentystka dziecięca

Gabinet z polecenia - czy to dobre rozwiązanie?

Dobry dentysta zbada nie tylko zęby dziecka, ale również wykaże zainteresowanie językiem, dziąsłami, powierzchniami policzków, podniebienia i ust. Ponadto, jeśli to konieczne, zbada tarczycę i węzły chłonne dziecka. Na pożegnanie powie i pokaże rodzicom i dziecku, jak prawidłowo myć zęby i dbać o dziąsła w domu.

Ważne jest, aby dentysta był kompetentny w kilku obszarach. Dzięki temu uchronisz swoje dziecko przed koniecznością przyzwyczajania się do kilku specjalistów. Stąd dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z dentysty z polecenia od innych rodziców.

Jak wybrać dentystę?

Najważniejszy jest poziom umiejętności specjalisty. Zwykle można się o tym przekonać, patrząc na liczbę usług, które świadczy klinika. Dobre kliniki stomatologiczne, powinny posiadać nowoczesny sprzęt techniczny, pozwalający na kompleksową obsługę. Odwiedzając gabinet dentysty, należy zwrócić uwagę, jakiego sprzętu używa. Ważne jest, aby w klinice było wszystko, czego potrzeba do wykonania każdego rodzaju leczenia, nawet najbardziej skomplikowanych i pracochłonnych zadań. Powinieneś też czuć się komfortowo podczas wizyty u lekarza.

Dobry dentysta zawsze utrzymuje miejsce pracy w czystości. Ma to znaczenie nie tylko pod względem estetycznym, ale też, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjentów. Możesz także polegać na opiniach znajomych i znajomych, ale warto też przeczytać opinie na temat danego dentysty w Internecie.

Doświadczeni stomatolodzy zawsze stosują w procesie leczenia znieczulenie. Jednocześnie specjalista najprawdopodobniej zaproponuje wykonanie testu w celu wykrycia potencjalnej alergii na leki. Dentyści przed rozpoczęciem leczenia korzystają z nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, które pozwalają uzyskać pełny obraz aktualnego stanu zdrowia małego pacjenta. Dobry dentysta jest gotowy odpowiedzieć na Twoje pytania bez nerwów i szczegółów.