Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 21:21

Dlaczego kobiety muszą podnosić ciężary?Dlaczego kobiety muszą podnosić ciężary?

Jeden z najbardziej dyskutowanych tematów wśród ludzi, zwłaszcza dziewcząt. Dziewczyny szczególnie w tym kraju są bardzo sceptyczne, jeśli chodzi o trening z hantlami i sztangami. Pomijając kwestię ciężkich treningów. Zdaję sobie sprawę z ich wątpliwości (bo te pytania zadało mi kilka koleżanek) i starałam się odnieść do tylu, ile zdołałam zapamiętać.

Jeśli jakiś punkt uważasz, że pozostał nierozwiązany w temacie Dlaczego kobiety muszą podnosić ciężary, proszę o komentarz.

Czy cardio to za mało?

Jeśli szukasz dobrze ukształtowanego i ujędrnionego ciała oprócz utraty tłuszczu to NIE. Działania sercowo-naczyniowe są odpowiedzialne tylko za spalanie tłuszczu, a nie budowanie mięśni, a tonowanie moi przyjaciele to nic innego jak mięśnie. Chcesz krągłości? Następnie podnieść!

Ale podnoszenie ciężarów sprawia, że dziewczyny wyglądają męsko!

Rezultat treningu siłowego/masowego/oporowego nie jest dokładnie taki sam dla mężczyzn i kobiet. Faceci stają się duzi z powodu wyższego stosunku testosteronu w ich organizmie, który jest odpowiedzialny za przyrost wielkości mięśni. Kobiety mają większy stosunek estrogenów i nie dostać nieporęczne. Niewiele dziewczyn, które można było zobaczyć z dużymi ramionami może być z powodu

 1. Nadużywanie sterydów
 2. Nienormalnie wysoki poziom testosteronu w ich organizmie, szanse na to są bardzo małe, a jeśli masz ten problem, prawdopodobnie wiedziałbyś to teraz.

Czy kobiety powinny podnosić ciężary?

Tak. Nie ma nic złego w podnoszeniu ciężarów przez kobiety. Podnoszenie ciężarów zwiększa metabolizm, sprawia, że kości są gęstsze, poprawia regulację hormonalną; Twój centralny układ nerwowy uczy się, jak rekrutować więcej włókien mięśniowych do skurczu na żądanie i staje się odporny na stres fizyczny. Dodatkowo, jeśli chcesz mieć dobrze ukształtowane pośladki, musisz wykonywać przysiady i martwy ciąg!

Uwaga: - Ciężki jest względny tutaj i niekoniecznie 100/200 kg dla każdego ????

Mój trener mówi, że podnoszenie ciężarów jest dla chłopców, a bieganie mi wystarczy!

Ludzie! Ludzie w branży zdrowotnej, zwłaszcza w tym kraju, są dla robienia pieniędzy. Widziałem to wszystko, od siłowni, które pobierają 800/- za miesiąc do takich, które pobierają 3000/- za miesiąc. Ta druga osoba nie będzie się tobą specjalnie interesować, dopóki nie zapłacisz jej czegoś ekstra (osobisty trening, który oznacza, że w końcu zapłacisz 2 x tyle, ile wynosi opłata za siłownię lub może być więcej).

Nie jest łatwo podnosić ciężary, ponieważ musisz nauczyć się prawidłowych postaw i form. Jeśli on musi cię tego nauczyć, będzie musiał wykonać dodatkową pracę, za którą nie dostanie żadnych dodatkowych pieniędzy. Ale w przypadku biegania, wszystko co musi zrobić, to nauczyć cię jak obsługiwać bieżnię. Czasami używanie zdrowego rozsądku jest bardziej użyteczne niż ślepe słuchanie kogoś tylko dlatego, że jest z tobą wyjątkowo słodki, jeśli wiesz, co mam na myśli ????

Powiedziawszy to, zobaczmy inne zalety treningu siłowego

Zalety treningu z ciężarami

 • Spala kalorie w siłowni, jak również na zewnątrz: - Podnoszenie ciężarów zostało naukowo udowodnione, aby zwiększyć podstawową przemianę materii do 24 godzin po treningu. Im bardziej intensywny trening, tym więcej kalorii spalisz po jego zakończeniu z powodu zwiększonego metabolizmu.
  Dodanie treningu siłowego do swojego planu treningowego pomoże Ci spalić dodatkowe kalorie. Na każdy funt mięśni, który przybierzesz, Twoje ciało spala prawie 50 dodatkowych kalorii każdego dnia.
 • Zmniejsza ból dolnej części pleców, kontuzje i zapalenie stawów: - Oprócz silnych mięśni, trening siłowy buduje również silne tkanki łączne i poprawia stabilność stawów. Wzmacnia to stawy i pomaga zapobiegać urazom.
 • Zmniejsza ryzyko zachorowania nacukrzycę u osób dorosłych: - Trening z ciężarkami zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w późniejszym życiu dzięki zwiększonej wrażliwości na insulinę.
 • Wzmacnia stawy, więzadła i ścięgna: - Wszystkie kobiety, które skarżą się na bóle stawów i ścięgien. Czy czytasz to?
 • Zmniejsza ryzyko osteoporozy: - Z wiekiem kobiety stają się bardziej podatne na utratę kości i osteoporozę. W porównaniu do mężczyzn, kobiety są bardziej narażone na ryzyko z powodu lżejszego szkieletu. Kości budujemy tylko do 35 roku życia, po czym następuje faza ich utraty. Udowodniono, że trening siłowy zwiększa gęstość kości.
 • Zmniejsza ryzyko chorób serca i wzmacnia płuca: - Trening siłowy zwiększa poziom HDL (dobrego cholesterolu) i obniża tętno spoczynkowe. Oznacza to, że serce nie musi pracować tak ciężko na co dzień. Ponadto świetnie wpływa na funkcjonowanie płuc, co w przypadku każdego ćwiczenia jest ????.
 • Nie odzyskać wagę po przerwie od siłowni: - Oprócz zaburzeń hormonalnych, ludzie szybko odzyskują wagę po zaprzestaniu treningu, ponieważ wszystko, co robią, to spalanie kalorii w siłowni, nie pracują w kierunku poprawy ich metabolizmu spoczynkowego. Trening z ciężarami robi to za Ciebie. Jesteś w siłowni tylko przez godzinę. Musisz upewnić się, że twoje ciało spala kalorie przez resztę 23 godzin też.
 • Dodaje różnorodność do planu treningowego:-Doingjedną formę ćwiczeń każdego dnia jest bardzo monotonne. Trening z ciężarkami urozmaica Twój trening dzięki wielu ćwiczeniom na każdy mięsień i utrzymuje motywację.
 • Każdy sportowiec tego potrzebuje: - Ludzie myślą, że tylko bokserzy i kulturyści go potrzebują. To nie jest prawda. Wszyscy, od biegaczy, przez rowerzystów, po pływaków, wykonują trening siłowy. Jeśli to jest wystarczająco dobre dla nich, to jest wystarczająco dobre dla Ciebie.

Powiedziawszy to wszystko, wrócę do głównego pytania - dlaczego kobiety muszą podnosić ciężary?

Dlaczego kobiety muszą podnosić ciężary?

Z oczywistych powodów, ponieważ chcesz być silna, nie chcesz być zależna od innych w codziennych czynnościach życiowych. Nie chcesz doznać kontuzji lub naciągnąć mięśnia podnosząc zwykłą torbę z zakupami. Nie chcesz cierpieć na problemy związane z kośćmi po ukończeniu 40 lat. Nie chcesz odzyskać wagi po tym, jak zrobiłeś sobie przerwę od siłowni, aby wyjechać na wakacje z rodziną. Zmień sposób myślenia ludzi, że jesteś krucha! (bechaari ye itna sab kahaan utha paayegi).

Mam przyjaciółkę, która jest bardzo delikatna i zdała sobie sprawę z tego, czego jej do tej pory brakowało, dopóki pewnego dnia nie spróbowała wykonać 18 powtórzeń z 2-kilogramowym hantlem. Teraz jej celem jest wykonanie tych samych 18 powtórzeń przysiadając z 7-stopową sztangą obciążoną wieloma talerzami.

Siła fizyczna zawsze była atrakcyjna; już od czasów starożytnych. To odróżnia cię od innych w stadzie i ma swoje własne, unikalne znaczenie. Więc co cię powstrzymuje?

Bądź silny!