Najnowsze wiadomości

7 grudnia 2022 21:20

Jak obliczyć idealną wagę ciała za pomocą BMI 

Idealna waga nie może określić, jak sprawny i zdrowy jesteś. Istnieje wiele innych parametrów, z których BMI (Body Mass Index) jest jednym z nich. Wskazane jest, aby BMI mieścił się w normie, co pozwoli uniknąć wszelkich chorób i przyszłych dolegliwości.

Co to jest BMI ?

Według Wikipedii, "Wskaźnik Masy Ciała jest miarą kształtu ciała człowieka opartą na jego masie i wzroście.

Jak obliczyć BMI ?

Prosty wzór na obliczenie BMI to - Masa ciała / Wzrost do kwadratu

Jak obliczyć idealną wagę ciała za pomocą BMI?

Zdrowe B MI : 19 do 22.9 kg/m2

Nadwaga : 23 do 25 kg/m2

Otyłość : 25 i więcej

Dla szybkiego odniesienia, idealna waga w zależności od wzrostu powinna być taka jak na poniższym wykresie:

Jak osiągnąć zdrowy wskaźnik BMI

Aby osiągnąć zdrowy wskaźnik BMI należy zbilansować swoją wagę za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych.

BMI< Obliczona wartość: Jeśli Twoje BMI jest mniejsze niż wartość wyliczona powyżej, wtedy należysz do kategorii niedowagi. Brak odżywiania i nieaktywny tryb życia są głównymi przyczynami niedowagi.
Zdrowa i zbilansowana dieta jest tutaj kluczowym rozwiązaniem. Nie pomijaj posiłków, zdecyduj się na 3 do 5 posiłków, odpoczywaj odpowiednio długo i skonsultuj się z dietetykiem, aby uniknąć niedoborów minerałów i witamin.

Ostrzeżenie: Aby przybrać na wadze NIE wybieraj niezdrowego, śmieciowego jedzenia; zyskaj zdrową wagę.

BM = Obliczona wartość: Gratulacje! Jesteś na właściwej drodze. Aby nadal pozostawać w dobrym zdrowiu, bądź konsekwentny w aktywności fizycznej. Upewnij się, że ilość kalorii, które przyjmujesz jest równa ilości kalorii, które spalasz. Ćwicz więc przynajmniej trzy razy w tygodniu i odpowiednio zbilansuj swoją dietę. Zaufaj mi, utrzymanie idealnej wagi jest trudniejsze niż schudnięcie, więc nie trać koncentracji.

BMI > wartość obliczeniowa: Jeśli Twoje BMI jest większe niż obliczona wartość, wtedy leżysz w kategorii nadwagi lub otyłości. Jesteś po stronie wagi ciężkiej, co jest dla Ciebie niekorzystne. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy typu 2.
Nadszedł czas, aby podjąć działania; umów się na wizytę u dietetyka najwcześniej. Zacznij od chodzenia lub biegania na własną rękę lub skonsultuj się ze specjalistą od fitnessu na siłowni i prowadź dzienniczek żywieniowy, aby uważać na to, co i ile jesz. Znajdź równowagę między kaloriami spożywanymi a spalanymi. BMI jest tylko wskaźnikiem w kierunku niezdrowego stylu życia, który musisz zmienić najwcześniej.

Kiedy już skończysz z obliczaniem swojego BMI i będziesz świadomy tego, co należy zrobić, aby uzyskać zdrowe BMI, pomoże Ci to bardzo w przyszłości. Jeśli nie zwracasz uwagi na to lub są one wziąć to łatwo będzie stanowić problem dla Ciebie w przyszłości, więc iść do przodu i PRACA dla swojego ciała.

Ponieważ wiesz - Jak obliczyć idealną wagę ciała przy użyciu BMI, będziesz pracował nad swoim BMI?