Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 20:45

Czy można schudnąć dzięki liściom betelu (Paan)?Witam wszystkich,

Żucie paanu po posiłku jest bardzo powszechną indyjską praktyką. Jest to bardziej jak odświeżacz do ust i dlatego specjalne okazje, takie jak małżeństwa zawsze mają paan ozdobione po królewsku! Są też inni ludzie, którzy żują paan codziennie z przyzwyczajenia. Teraz, kto by pomyślał, że Pan lub betel liści może być pomocne w pomocy w weightloss.... tutaj mamy dobre wieści, że można schudnąć z liści betelu (Paan)?

Żucie paan lub liści betelu ma szereg korzyści zdrowotnych, a jednym z nich jest utrata wagi! Tak, możesz schudnąć żując liść betelu. Wystarczy połączyć go z pieprzem i mieszanka staje się zdolnym narzędziem do utraty wagi, które pokazuje wyniki w ciągu zaledwie 8 tygodni. Chętnie się o tym dowiesz, prawda? Czytaj dalej....

Jak liść betelu w połączeniu z pieprzem pomaga w utracie wagi?

Liście betelu są znane z tego, że wspomagają prawidłowe trawienie. W jednym z badań stwierdzono, że żucie liści betelu pomaga w przyspieszeniu metabolizmu i zapobiega kwasowości poprzez zwiększenie ilości śluzu w żołądku. W ten sposób chroni on wyściółkę żołądka przed złym wpływem kwasów żołądkowych. Liście betelu zaczynają działać na trawienie, jak tylko zaczniesz je żuć. Zwiększają one wydzielanie śliny w jamie ustnej i sygnalizują żołądkowi, aby przygotował się do trawienia spożywanego pokarmu. Liście betelu pomagają również w pozbyciu się toksyn z żołądka, a także łagodzą zaparcia dzięki zawartości błonnika. Według Ajurwedy, liście betelu pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej, a to pomaga w przyspieszeniu procesu odchudzania.

Teraz porozmawiajmy o pieprzu. Pieprz ma fitonutrientów i pieprzu w nim, że pomaga w rozkładzie tłuszczu i prawidłowej asymilacji wszystkich składników odżywczych obecnych w żywności, którą spożywasz. Zawartość piperyny w pieprzu sprawia, że jest on doskonałym środkiem wspomagającym trawienie. Stymuluje kubki smakowe tak, że sygnalizują one żołądkowi wydzielanie większej ilości kwasu solnego, który pomaga w trawieniu białek i innych rzeczy w żołądku. Kiedy jedzenie pozostaje niestrawione w żołądku, prowadzi to do niestrawności, wzdęć, kwasowości, zaparć i biegunek. Czarny pieprz jest również znany z tego, że wspomaga pocenie się i zwiększa częstotliwość wizyt w toalecie. Oba są świetnymi sposobami na pozbycie się nadmiaru wody i toksyn z organizmu.

Oto jak należy używać liści betelu i czarnego pieprzu do utraty wagi:

Weź jeden liść betelu (powinien być zielony i delikatny) i dodaj do niego 5 ziaren pieprzu. Teraz po prostu złóż to wszystko i żuj. Tak, pieprz może być zbyt silny dla Ciebie na początku, ale nie przestawaj go żuć lub trzymaj go w ustach i pozwól, aby ślina przeniosła sok z ziaren pieprzu i liści betelu do żołądka. Powinno się to robić na pusty żołądek każdego ranka przez okres 8 tygodni.

Upewnij się, że liście betelu, które kupujesz są delikatne i świeże. Liście, które są żółtawe lub nieco stare tracą swoje wartości lecznicze. Nie należy spożywać liści, które gniją (czernieją), ponieważ może to spowodować rozstrój żołądka.

A więc, szczęśliwego żucia paan!!! Jestem pewna, że udacie się do najbliższego sklepu, aby kupić świeże liście paan. Czyż nie jest to naprawdę łatwy sposób na schudnięcie? Jeśli jednak masz już jakieś dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem zanim spróbujesz tego sposobu.