Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 20:57

Utrata wagi: Trawa cytrynowa 

Wszyscy wiemy, że to fakt, że rośliny ziołowe oferują rozwiązania dla problemów z utratą wagi, wszyscy musieli spróbować niektórych lub inny sposób, aby dodać zioła do swojego stylu życia, jak to detoksykuje układ trawienny i pomaga w poprawie metabolizmu, dzięki czemu można rzucić te dodatkowe funty z was.

Wszyscy z was musieli słyszeć o trawie cytrynowej, ale czy kiedykolwiek próbowaliście wiedzieć, jakie korzyści może wam zaoferować?

Trawa cytrynowa lub "Cymbopogon citratus" jest ogólnie rzecz biorąc znaleźć w krajach o klimacie umiarkowanym i tropikalnym. Ma różne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które pomagają w radzeniu sobie z problemami zdrowotnymi. Ma zdolność detoksykacji, która oczyszcza wątrobę, przewód pokarmowy, nerki, trzustkę i pęcherz moczowy.

Lemongrass jest używany w różnych zupach i smakuje dobrze; Mam nadzieję, że miałeś zupę tom-yum.

Poszedłem do Goa w zeszłym roku, byłem dość zainteresowany pójściem do Sahakari farm przyprawowych znajdujących się w Ponda, Goa. Kiedy tam weszliśmy, podali nam ciepły kubek herbaty z trawy cytrynowej jako napój powitalny, nie powiem, że mi smakował, ale tak, smak był inny. To był pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że coś takiego jak "herbata z trawy cytrynowej" istnieje na tym świecie : P

Wzbudziło to we mnie ciekawość, a następnie zbadałam korzyści, jakie oferuje - ma swoje plusy, ale nie powinno się ich lekceważyć.

Ma swoje plusy, ale nie powinno się jej przyjmować w nadmiarze, bo może pojawić się dyskomfort. Może wystąpić uczucie pieczenia, wysypka, podrażnienie skóry i obniżenie poziomu cukru we krwi. Dla uzyskania maksymalnych korzyści zaleca się zrobienie herbaty z niego tak, że konsumpcja jest ułatwiona.

Trawa cytrynowa pomaga w - gorączce, przeziębieniu i kaszlu.

Gorączka, przeziębienie i kaszel, stres, wysokie ciśnienie krwi, obniżenie poziomu cholesterolu, problemy menstruacyjne, problemy z trądzikiem, poprawa krążenia krwi.

Korzyści z trawy cytrynowej

UTRATA WAGI - Trawa cytrynowa pomaga w topieniu tłuszczu z organizmu.

ANEMIA - Jest bogata w żelazo, które jest niezbędne do syntezy hemoglobiny.

PURIFICATION- Oczyszcza cały organizm usuwając z niego toksyny.

ANTYCANCERNA- Trawa cytrynowa zawiera Citral, który jest uważany za właściwość antyrakową, która zabija komórki rakowe, bez szkody dla zdrowych tkanek.

ZDROWA SKÓRA- Działa jako środek oczyszczający krew, a tym samym zapobiega problemom z trądzikiem.

BEZSENNOŚĆ- Działania oczyszczające i uspokajające pomagają w poprawie snu.

NIEDOBÓR KWASÓW- Trawa cytrynowa działa kojąco podczas zgagi, zmniejsza jej nawroty.

DIABETYKA - Jej oczyszczające i oczyszczające działanie pomaga w oczyszczaniu trzustki, co skutkuje obniżeniem poziomu cukru we krwi.

INFEKCJA GRZYBICZA I BAKTERYJNA - posiada właściwości antyseptyczne, dzięki czemu chroni przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi.

POPRAWIA TRAWIENIE- Picie herbaty z trawy cytrynowej lub dodawanie jej do potraw z pewnością poprawia trawienie.

Czy wiedziałeś wcześniej tak wiele o trawie cytrynowej? Czy wiedziałeś, że ma ona tak wielkie korzyści?

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój artykuł . Miłego dnia, dbaj o siebie!