Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 20:13

Czy zmagasz się z utratą wagiUtrata wagi może odegrać ważną rolę w regulacji cyklu menstruacyjnego.

Dzisiejszy post jest trochę opóźniony, ponieważ z powodu pewnych problemów nie byliśmy w stanie publikować nowych postów w zeszłym tygodniu. Myślałem o rozmowie z moimi czytelnikami w odniesieniu do skutków ubocznych bycia nadwagą i pozwól mi powiedzieć z mojego osobistego doświadczenia, że najgorsze jest opóźnione miesiączki. Więc porozmawiajmy o walce utraty wagi i opóźnione miesiączki.

Jak wszyscy wiemy, jajniki uwalniają jajo podczas owulacji. Dzieje się to mniej więcej co 28 dni. Kiedy nie ma zapłodnienia jaja, okres zaczyna się około 14 dni później. Generalnie wśród zamężnych kobiet w Indiach, brak okresu jest uważany za jeden z głównych znaków ciąży, ale może być wiele innych powodów opóźnionych okresów.

Przy okazji, czy wiesz, że jeśli kobieta nie miesiączkuje przez 3 miesiące bez przerwy, jest to znane jako amenorrhea, która dotyka prawie 3-4 procent kobiet w ogóle.

W tym poście podzielimy się informacjami na temat różnych przyczyn opóźnionych miesiączek i jak ten problem może być kontrolowany z pomocą praktycznych środków domowych. Większość kobiet wpada w panikę, jeśli cykl menstruacyjny opóźnia się o więcej niż 3-4 dni. (Zapytaj o to hinduskie mamy... hahaha)

Jakie są przyczyny opóźnionych miesiączek?

Czy zmagasz się z utratą wagi? To może mieć związek z twoimi opóźnionymi miesiączkami.

Bezczynność

Widzieliśmy, że dzieje się to podczas blokady i Covid19 dni, kiedy wszyscy walczyliśmy, aby kontynuować z naszymi regularnymi poziomami aktywności. Jeśli masz siedzący tryb życia, są jasne szanse na opóźnienia w okresach. Bezczynność jest dość oczywistym powodem dla tego samego. Och, więc jeśli nie ciężki trening osoby, to jest to najwyższy czas, aby przełożyć się z regularnych harmonogramów spaceru. Gospodynie domowe, które oddają się aktywnej pracy w domu lub opiekują się dziećmi osobiście, trening automatycznie dzieje się dla nich.

Stres

Teraz ten jeden jest najgorszym winowajcą, zwłaszcza wśród młodszych partii. Większość kobiet pracujących są duże ofiary czasu stresu wynikające w opóźnionych okresów. Dobrze znanym faktem jest to, że podczas stresu, nasze ciało zmniejsza ilość hormonu, który sprawia, że jeden miesiączki. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się jak się odstresować. Niektóre wskazówki można znaleźć w naszych poprzednich wpisach na blogu tutaj i tutaj.

Zmiany stylu życia

W miejscach pracy drobne, jak i duże zmiany mogą wpływać na czas snu, jak również status związku. Ze względu na takie zmiany w stylu życia jest pewny strzał opóźnienie w okresach, ponieważ zegar ciała zmaga się dostosować zgodnie z tymi zmianami, co powoduje problemy zdrowotne. Spójny styl życia jest regulować wszystko.

Choroba

Jeśli jesteś chory lub cierpią z tarczycy jak problemy zdrowotne, są szanse, twoje okresy będą opóźnione. Jeśli jesteś anemiczny, to również twój cykl menstruacyjny będzie nieregularny. Ci, którzy cierpią z powodu tego problemu można przeczytać tutaj jak złagodzić nieregularne miesiączki. Nawet zmiana w swoich leków może być jednym z powodów przesunięcia w cyklu.

Otyłość/nadwaga

Jest to jeden z głównych powodów braku miesiączki. Nadwaga może przesunąć swoje cykle, a nawet może sprawić, że zatrzyma się na dobre, co prowadzi do większego przyrostu masy ciała. Panie stojące w obliczu problemów z poczęciem są zalecane przez ginekologów, aby zmniejszyć wagę. Jest tylko jedno rozwiązanie tego problemu - utrata wagi.

Niedowaga

Bardzo szczupłe i chude kobiety, które nie mają wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, borykają się z problemem nieregularnych miesiączek. Dla kobiet z niedowagą przybieranie na wadze może rozwiązać problem. Przeczytaj więcej o tym tutaj.

Kilka innych przyczyn

Biologiczne stany takie jak Menopauza, Peri-Menopauza i Ciąża są niektórymi fazami w życiu kobiety, kiedy jej miesiączki mogą być opóźnione. Czy musimy to głośno mówić, że trzeba zobaczyć i skonsultować się z lekarzem.

Dieta ma znaczenie

To jest jedna rzecz, którą zaobserwowałam, że zdrowa i uzupełniająca codzienna dieta, która obejmuje wszystkie rodzaje smaków i kolorów, może odegrać ważną rolę w sprawianiu, że opóźnione cykle stają się lepsze.

Jak myślicie, jakie mogą być inne przyczyny opóźnienia miesiączki?