Najnowsze wiadomości

27 lutego 2024 21:50

Jak obniżyć poziom cholesteroluWiele osób uważa, że Cholesterol jest spowodowany przez jedzenie tylko nadmiar tłuszczów. Nieprawda! Alkohol, palenie, nadmiar węglowodanów / białka / tłuszcze, siedzący tryb życia, messed up cyklu snu - wszystkie te czynniki są czynniki, które prowadzą do wysokiego poziomu cholesterolu.

Cholesterol jest zazwyczaj odbierany w bardzo negatywnym znaczeniu. Wiele osób nie dba o to, aby wiedzieć, że cholesterol jest dwóch rodzajów - dobry cholesterol (HDL) i zły cholesterol (LDL). Omawiam kilka zmian w diecie, które mogą pomóc w obniżeniu złego cholesterolu. Pobierzmy, ustawić i iść!

Jak obniżyć poziom cholesterolu

Alkohol- Alkohol zawiera cukier i miesza się z poziomem insuliny w organizmie. Możesz zastąpić swoje piwo lub wódkę czerwonym winem, które jest pełne przeciwutleniaczy. Wino porto jest miłą opcją raz na jakiś czas, chociaż moim zdaniem smakuje jak syrop na kaszel, fuj!

Cukier- powtarzam Cukier to zło i nikt z nas go nie potrzebuje. Cukier to nie tylko to, co dodajesz do swojej herbaty czy kawy. Cukrem jest też całe śmieciowe jedzenie. Powinienem raczej powiedzieć, że wszystko co jest stworzone przez człowieka jest cukrem.

Przekąski - Niech podjadanie stanie się nawykiem. Pomoże Ci to kontrolować napady głodu. Orzechy i nasiona to zdrowe przekąski. Nasiona są bogatym źródłem błonnika, który zmniejsza wchłanianie cholesterolu.

Olej do gotowania - Jeśli cierpisz na wysoki poziom cholesterolu, musisz unikać tłuszczów nasyconych, takich jak ghee, masło, margaryna. Chociaż za każdym razem argumentuję, że ghee jest zdrowe, ale moja sugestia byłaby taka, aby go unikać, jeśli próbujesz obniżyć poziom cholesterolu. Używaj olejów takich jak oliwa z oliwek, olej z otrębów ryżowych, olej migdałowy, które są bogate w MUFA. MUFA obniża zły cholesterol i zwiększa dobry cholesterol.

Non Veg - Jeśli nie jesteś wege, unikaj jedzenia czerwonego mięsa. Kurczak i ryby są lepszym wyborem.

Nabiał - Unikaj pełnotłustych produktów mlecznych. Zamiast kupować paneer i ser z zewnątrz, zrób w domu paneer. Spożywaj mleko odtłuszczone, a nie pełnotłuste.

Żywność o niskim indeksie glikemicznym i ujemnych kaloriach - Zaadoptuj je, przeczytaj o nich tutaj i tutaj.

Palenie - Płuca są przeznaczone do wdychania tlenu, a nie dymu. Proszę pozbyć się tego nawyku.

Siedzący trybżycia - Zwiększ swój poziom aktywności. Siedzenie na tyłku przez cały czas nie przynosi nic dobrego!

Woda - Uczyń wodę swoim najlepszym przyjacielem ! Nie pomoże to bezpośrednio obniżyć cholesterolu, ale woda pomaga wypłukać toksyny z organizmu. 8 szklanek wody to nie jest idealne spożycie, ale minimalne wymagane spożycie.

1 na 3 cierpi z powodu wysokiego cholesterolu dzisiaj; stało się to chorobą stylu życia. Zdrowy styl życia jest jedynym rozwiązaniem, aby leczyć wysoki poziom złego cholesterolu.

Czy znasz jeszcze jakieś wskazówki, jak obniżyć poziom cholesterolu? Podziel się z nami!