Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 21:05

6 sposobów na zdrowe odżywianie się podczas posiłków poza domem 

Mówienie o utracie wagi jest łatwe, ale przestrzeganie wskazówek w prawdziwym życiu może być bardzo trudne, zwłaszcza gdy jesz na zewnątrz. Pamiętam, że kiedy byłam na moim programie odchudzania, przestałam jeść na mieście. Unikałam spotykania się z ludźmi, ponieważ oznaczało to chodzenie do kawiarni lub na lunch i jedzenie wszystkich śmieciowych potraw. Teraz to może być możliwe przez kilka miesięcy, ale nie da się tego przestrzegać przez całe życie.

Więc po pewnym czasie, postanowiłem być mądrzejszy o wybory, które robię. Jeśli jesteś na reżimie utraty wagi i nie chcesz poświęcić swoje życie społeczne, a następnie można po prostu zrobić mądrzejszy wybór.

Oto nasz przewodnik po jedzeniu - Sposoby na zdrowe odżywianie się podczas jedzenia na mieście, które mogą zapewnić, że nie wahasz się od swojego planu.

Coffee Shops

Kiedy spotykasz się z kimś na kawę, a następnie uniknąć cukru obciążone smoothies i koktajle, które tylko dodać do cali. Zamiast tego możesz wybrać małą porcję cappuccino z ½ łyżeczki brązowego cukru. Jeśli masz ochotę na coś lodowato zimnego, lepszą opcją będzie ice tea, świeża woda z limonką lub frappe z odtłuszczonego mleka bez lodów. Unikaj napojów gazowanych.

Wybierz grillowaną lub pieczoną kanapkę bez sera i sosu sałatkowego. Wiele z tych punktów sprzedaży wprowadziło brązowe pieczywo, wieloziarniste i zdrowe wrapy, które są sycące i nie mają zbyt wiele kalorii. Unikaj frytek i chipsów.

Jeśli wydaje Ci się, że jedzenie w Subwayu jest zdrowe, to możesz się zawieść. Kiedy wybierasz wieloziarnisty chleb z dużą ilością warzyw i dodajesz do niego dressingi i dodatkowy ser, wtedy faktycznie masz więcej kalorii. Dressingi i sosy, które są używane w sałatkach są obciążone konserwantami, cukrem i syropem kukurydzianym, które zwiększają spożycie kalorii. Więc jeśli masz ochotę na to, możesz dodać tylko trochę niskokalorycznego dressingu.

Orientalna

Teraz ta kuchnia zawiera dużo warzyw, więc może uważać je za zdrowe, ale to dalekie od prawdy. Chińskie jedzenie, które jemy w Indiach jest smażone i jest obciążone sosami, które faktycznie dodają do retencji wody i wzdęć. Dlatego wszystko, co musisz zrobić, to być mądrym w swoich wyborach. Zastąp kremową słodką zupę kukurydzianą klarowną zupą lub gorącą i kwaśną zupą, jedz potrawy gotowane na parze lub smażone na parze zamiast smażonych. Unikaj smażonych potraw i dań przygotowywanych w mleku kokosowym.

Włoski

Kiedy myślimy o Włoszech, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy jest makaron. Możesz cieszyć się makaronem bez obawy o wagę, ale tylko wtedy, gdy zjesz go w odpowiedni sposób. Wybierz makaron pszenny przygotowany w sosie pomidorowym i unikaj białego sosu. Dodawaj do niego dużo warzyw, abyś mógł czerpać z niego błonnik i składniki odżywcze. Jeśli jesteś miłośnikiem pizzy, wybierz cienki placek na bazie pszenicy z warzywami i unikaj sera.

Sizzler

Kiedykolwiek wychodzę na miasto, wolę zjeść sizzlera. Po prostu je uwielbiam i są stosunkowo zdrowe. Możesz wybrać sizzlery z dużą ilością warzyw, grillowanym paneerem/soją/kurczakiem i zjeść je z ryżem. Unikaj smażonych ziemniaków i warzyw. Możesz poprosić restaurację, aby grillowała warzywa i mięso zamiast smażyć je i używać mniej oleju. Większość restauracji może dostosować dania do Twoich upodobań.

Kuchnia południowoindyjska

South Indian jest uważany za kompletny posiłek, ale kiedy jesteś na reżim odchudzania to trzeba być ostrożnym o tym, co wybrać. Idli jest jednym z najzdrowszych opcji, ale tylko wtedy, gdy masz go bez kokosowego chutney. Niektóre z kombinacji, które można zamówić w południowej Indii są - 2 idli z sambar i chutney pomidorowy, 1 uttapam z sambar, lub 1 zwykły dosa z sambar i chutney pomidorowy. Unikaj vadas, ponieważ są one smażone i mają dużo kalorii.

Północne Indie

Kuchnia północnoindyjska zawiera wiele opcji, ale możesz być trochę ostrożny i jeść zdrowo. Zamiast naan, możesz wybrać tandoori roti. Kluczem jest zastąpienie rafinowanej mąki lub maida pszenicą. Sosy w kuchni północnoindyjskiej mają dużo oleju i śmietany, więc lepiej wybrać suche przygotowanie. Jeśli masz ochotę na sos, zjedz jeden z nich. Oznacza to, że zamiast zamawiać zarówno daal jak i butter chicken, możesz wybrać tylko jeden preparat. Zamień kaali daal na yellow daal i kadhai paneer lub butter chicken na tandoori panner lub tandoori chicken.

Unikaj deseru, jeśli to możliwe, ale jeśli czujesz się jak pobłażanie, to po prostu miej trochę tego i podziel się tym z każdym. Kluczem jest kontrolowanie wielkości porcji. Zamawiaj jedzenie w małych ilościach i dziel się nim, aby uniknąć przejedzenia. Jeśli wychodzisz na miasto w małej grupie, możesz uniknąć przystawek i zamówić tylko danie główne. Staraj się unikać jedzenia poza domem, ale jeśli nie możesz, to ogranicz je tylko do jednego razu w tygodniu i jedz na lunch zamiast na kolację.

 

Jakie są Twoje ulubione sposoby na zdrowe odżywianie podczas jedzenia na mieście?