Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 21:12

Jak śledzić postępy w odchudzaniuJak śledzić postępy w odchudzaniu

Użyj urządzenia ważącego. Czy to jest to, co myślisz ???? ? To z pewnością pomaga w pewien sposób, ale nie całkowicie. Istnieją inne środki, które pomogą Ci zdecydować, czy utrata wagi odbywa się na dobre.

Skład ciała

Twoja masa ciała składa się z wielu rzeczy, które obejmują masę kości, masę mięśni, tłuszczu, wody itp. Zanurzenie w numerze pokazanym przez wagę nie mówi ci, gdzie straciłeś go z. Utrata wagi powinna wynikać głównie z redukcji zawartości tłuszczu w organizmie.

Mity o utracie/zwiększeniu wagi

Sama utrata wagi nie musi oznaczać, że stajesz się szczupły. Podobnie przybieranie na wadze nie musi oznaczać, że zwiększyłaś beztłuszczową masę mięśniową. Pamiętam, że ostatniej zimy, kiedy byłem w okresie "bulkingu", jadłem wszystko, byleby tylko przytyć. Pod koniec tego czasu rozwinąłem dużą górną część ciała, ale mój brzuszek również urósł i pewnego dnia mój trener powiedział "kya baat hai sir chest to badi ho rahi hai par pet aur bada ho raha hai" .To było upokarzające ????

Jak śledzić Weight Loss Progress

Istnieje kilka prostych akcesoriów, które mogą pomóc Ci uzyskać przybliżony pomysł, co jest stosunek beztłuszczowej masy mięśniowej w stosunku do tłuszczu w organizmie i używam tych metod sam. Znalazłem wyniki przekonujące do tej pory, mam nadzieję, że pomoże Ci też.

Waga

Postaraj się mieć jedną w swoim domu. Waż się na pusty żołądek rano z minimalną ilością ubrań, abyś mógł mieć dokładne pojęcie o swojej wadze.

Spróbuj również trzymać się tej samej skali, ponieważ różne skale mogą pokazać niewielką różnicę w oparciu o różnicę w kalibracji.

Taśma centymetrowa

Jeden z najbardziej dostępnych i ważnych narzędzi do śledzenia postępów jeszcze ignorowane czasami. Spróbuj regularnie dokonywać pomiarów swoich części ciała. Sam wiesz najlepiej, skąd potrzebujesz stracić tłuszcz.

Na przykład, jeśli trzeba stracić z brzucha, ale tracisz go z ud zamiast, to może być plan treningowy, że jesteś po nie jest przeznaczony dla Ciebie i nadszedł czas, aby go zmienić.

Skinfold Calipers

Jest to jeden instrument, który jest łatwo dostępny i tani. Chociaż nie da Ci bardzo dokładny pomiar, ale da Ci przybliżony pomysł, ile tkanki tłuszczowej masz i ile straciłeś / zyskał.

Odciągnij tłuszcz z dala od mięśni, uszczypnij je z suwmiarką, wykonaj pomiary i spójrz na poniższy wykres, aby dowiedzieć się, jaki jest procent tkanki tłuszczowej.

Możesz rozważyć kilka obszarów swojego ciała, aby to zrobić, takich jak brzuch i uda. Kobiety, które mają tłuszcz w górnej części ciała mogą również rozważyć ramiona. Po uzyskaniu wartości, można wziąć średnią z wartości, aby mieć pojęcie o tym, co ogólny procent tłuszczu w organizmie masz.

Regularnie rób zdjęcia

Jednym z bardzo łatwych i skutecznych metod, zrobić zdjęcia siebie w dobrym oświetleniu na gładkim tle z minimalnej odzieży, rozważyć trzy kąty robienia zdjęć, z przodu, z tyłu i z boku i porównać go z tymi, które zostały podjęte w ostatnim czasie. To rzeczywiście pomaga zobaczyć, czy wyglądasz lepiej niż ostatnio. Ja sam stosuję się do tego regularnie.

Bądź konsekwentny

Przestrzeganie tych rzeczy konsekwentnie pomaga ocenić, jak postępy do tej pory, jeśli twój postęp spowolnił w czasie (wskazując plateau), czy rzeczywiście coraz tonę poprzez utratę wagi z części ciała, które są wiotkie, zamiast utraty go z miejsca, gdzie nie ma dużo tłuszczu. Wszystkie te rzeczy pomogą Ci zmienić plany treningowe w razie potrzeby i wiele więcej.

Nie martw się, jeśli Twoja skala nie pokazuje dużo redukcji pomimo ciężkiej pracy i poświęcenia J. Może to być spowodowane wysoką gęstością kości lub zyskujesz znaczną masę mięśniową jednocześnie oprócz utraty wagi, ponieważ pamiętaj mięśnie ważą ciężej niż tłuszcz. Jeśli w wyniku treningu i diety wyglądasz i czujesz się lepiej, to znaczy, że cała twoja ciężka praca i poświęcenie były tego warte. ????

Bądź silnya!