Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 22:04

Superfood: Korzyści zdrowotne płynące z marchewkiSuperfood: Korzyści zdrowotne płynące z marchewki

Marchew jest jednym z najzdrowszych produktów spożywczych na świecie. Jest drugim po ziemniakach najpopularniejszym rodzajem warzyw. Angielskie kobiety często nosiły liście marchewki w swoich kapeluszach zamiast kwiatów i piór ????

Superfood: Korzyści zdrowotne marchwi

Marchew jest bogatym źródłem przeciwutleniacz składnik odżywczy który właściwie został nazwany dla nich: beta-karoten. Jednak te pyszne warzywa korzeniowe są źródłem nie tylko beta-karotenu, ale także wielu różnych przeciwutleniaczy i innych składników odżywczych wspomagających zdrowie.

Różne odmiany marchewki zawierają różne ilości tych przeciwutleniaczy. fitoskładniki. Czerwone i fioletowe marchewki, na przykład, są najbardziej znane z bogatej antocyjany zawartość. Pomarańcze są szczególnie wybitne pod względem beta-karotenu, który stanowi 65% ich całkowitej zawartości karotenoidów. W żółtej marchwi, 50% całkowitej zawartości karotenoidów wejdź z luteina.

Korzyści płynące z marchewki

 1. Poprawa wzroku
 2. Zapobieganie nowotworom
 3. Anti-Aging
 4. Zdrowa, lśniąca skóra (od wewnątrz)
 5. Silny środek antyseptyczny
 6. Piękna skóra, włosy i paznokcie (od zewnątrz)
 7. Zapobiega chorobom serca
 8. Oczyszcza ciało
 9. Zdrowe zęby i dziąsła
 10. Zapobiega udarom mózgu
 11. Marchew jest bogata w pierwiastki alkaliczne, które oczyszczają i ożywiają krew.
 12. Marchew wspomaga trawienie poprzez zwiększenie wydzielania śliny i dostarczanie niezbędnych do tego minerałów, witamin i enzymów.
 13. Wysoka zawartość rozpuszczalnych błonnik Zawartość rozpuszczalnych w marchewce, zmniejsza cholesterol poprzez wiązanie LDL, złego cholesterolu, a także zwiększa HDL, który pomaga w zmniejszeniu zakrzepów krwi i chorób serca.
 14. Pomaga również w zwiększeniu przepływu menstruacyjnego.

Jak jeść marchew

Wartości odżywcze w marchewce są szczelnie zamknięte w białku. saszetki które muszą być rozbite przez ciepło (gotowanie) lub działanie mechaniczne (rozdrabnianie, wyciskanie sokui odpowiednie przeżuwanie).

Gotowanie marchwi w oleju, przecier lub sokowanie zwiększa dostępność karotenoidów o 600 procent.

Lubię je w moich sałatkach i w cheat days w postaci marchewki. halwa. J

W prawie wszystkich stacjach górskich w Kerali dostajemy wiele pęczków marchewek. Służą one jako bardzo dobra przekąska J

Korzyści płynące z picia soku z marchwi

Sok z marchwi jest również doskonałym źródłem witaminy C. Szklanka czystego soku z marchwi może dostarczyć Twojemu organizmowi do 35% dziennej zalecanej dawki witaminy C. Witamina C jest bardzo ważnym przeciwutleniaczem.

Kilka marchewek w soku z czarna porzeczka jagodami, pomarańczami, cytrynami lub kiwi, może z łatwością zapewnić Ci całą dzienną dawkę witaminy C, bez konieczności przyjmowania syntetycznych suplementów. witaminy suplementów.

Sok marchewkowy jest doskonałym źródłem potasu, który można pić. Potas jest bardzo ważny w utrzymaniu zdrowej równowagi elektrolitowej i poziomu płynów w komórkach Twojego ciała.

Jest ona również niezbędna w ruchach mięśni, takich jak skurcz, a także neurotransmisja. Niedobory potasu są bardzo niekorzystne dla organizmu, wywołując takie skutki jak hipokaliemia, trądzik, skurcze mięśni, suchość skóry i podwyższony poziom cholesterolu.

Marchew w połączeniu z selerem lub rzepą może dostarczyć organizmowi dużą dawkę potasu.

Marchew z brokułami to doskonały napój warzywny z wapniem.

Aby uzyskać koktajl wapniowy, możesz również wybrać sok z marchwi, a następnie zmieszać go z jogurtem, aby uzyskać smoothie z soku marchwiowego, które jest zdrowym koktajlem śniadaniowym lub wieczornym deserem.

Lubię pikantny Kanji ka Pani z ciemnych marchewek. Jest to niskokaloryczny napój z mnóstwem marchewkowych dobroci ????

Wskazówka: Regularnie pij pięć części soku z marchwi z jedną częścią soku ze szpinaku, aby uregulować przewlekłe problemy z zaparciami.

Więc czy jesteś gotowy, aby cieszyć się tym Superfood i korzyści zdrowotne z marchwi?

Możesz również polubić czytanie -

 • Najlepsza żywność po treningu
 • Najlepsza żywność przed treningiem
 • Noszenie makijażu na siłowni oznacza mniej ćwiczeń
 • Jak BMR wpływa na wagę?
 • Jak ustawić cele utraty wagi
 • Bezcukrowe kąski orzechowe - przepis na orzechy dla diabetyków|Wheat Belly|Paleo
 • Jak ograniczyć zachcianki cukrowe
 • Top Fat Burning Foods | Indian Fat Burning Foods
 • Dieta makrobiotyczna dla utraty wagi
 • Jak zapobiegać luźnej skórze po utracie wagi?